PWM zaprasza do trzeciej edycji TUTTI.pl

04-03-2019

Do 18 marca Polskie Wydawnictwo Muzyczne przyjmuje wnioski w wiosennym naborze do trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatywa kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

W dwóch poprzednich edycjach TUTTI.pl 40 orkiestr i zespołów wykonało blisko 200 utworów autorstwa 64 kompozytorów. Dzięki akcji PWM zorganizowano do tej pory 210 wydarzeń muzycznych i zaplanowano 13 płyt CD lub DVD, z których 7 już zostało zrealizowanych. W ramach TUTTI.pl podpisano niemal 200 umów, a beneficjenci przedsięwzięcia otrzymali wsparcie finansowe w wysokości 645 tys. zł.

Na realizację wsparcia wydarzeń z muzyką polską zostały przeznaczone środki w wysokości 220 tysięcy zł dla naboru wiosennego oraz 150 tysięcy zł dla naboru jesiennego. Wszystkie pozytywnie ocenione koncerty, warsztaty, przedstawienia i nagrania sezonu 2019/2020 otrzymają dofinansowanie na materiały wykonawcze w wysokości 70%, a w przypadku szkół i akademii – 85%. Rabat przyznawany będzie w drodze konkursu.

Założenia oraz ogólne zasady TUTTI.pl pozostają bez zmian: do dyspozycji artystów oddajemy ponad 1 700 dzieł, które wyszły spod ręki ok. 250 polskich twórców. Najciekawsze propozycje programów uwzględniających utwory kompozytorów polskich z katalogu PWM, w tym utwory rzadko rejestrowane i wykonywane, ciekawie „skomponowane” programy koncertowe, przedsięwzięcia o wysokich walorach edukacyjnych, gratyfikowane są 70 % rabatem na wypożyczenie materiałów wykonawczych.

 

Zmiany w trzeciej edycji TUTTI.pl

Bogatsi o doświadczenia poprzednich naborów, ogłaszając trzecią edycję wprowadzamy zmiany, które mają usprawnić i ułatwić Państwu dostęp do tego przedsięwzięcia:

·         70% dofinansowania TUTTI.pl sumujemy z obowiązującym dla tych instytucji stałym rabatem. Daje to łącznie 85% dofinansowania na wypożyczenia materiałów w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl. Redukując opłaty dla jednostek oświatowych chcemy ułatwiać dotarcie do muzyki kompozytorów polskich, a tym samym szerzyć jej znajomość wśród najmłodszych wykonawców oraz wskazywać legalne źródła pozyskiwania materiałów wykonawczych. Dodatkowo, poszerzamy listę utworów objętych programem o nowości w katalogu PWM: pojawiło się na niej aż 40 nowych materiałów wykonawczych!

·         Znosimy sztywną datę rozliczeń beneficjentów TUTTI.pl. Termin rozliczenia w ramach programu uzależniony został od daty planowanego wydarzenia, zgodnie z ogólnymi zasadami regulaminu wypożyczalni Działu Zbioru Nutowych.

·         Dla ułatwienia przygotowaliśmy tutorial, w którym krok po kroku przedstawiamy etapy wypełniania dokumentów: https://youtu.be/eOxpTb1DDwY.

·         W trzeciej edycji TUTTI.pl przeprowadzone zostaną dwa nabory. Pierwszy – wiosenny – w terminie 18.02 – 18.03.2019 dla wydarzeń odbywających się w ciągu pierwszych 6 miesięcy sezonu (w pierwszym semestrze), tj. od 1. września 2019 do 29. lutego 2020.

Dokumenty należy składać w warszawskim oddziale PWM (ul. Fredry 8). Decyduje data wpłynięcia. Regulamin, wykaz dostępnych utworów, wniosek oraz szczegóły dotyczące przedsięwzięcia TUTTI.pl zamieszczone są na stronie www.tutti.pwm.com.pl.powrót